Par vieglatlētikas sasniegumu Nedzirdīgo Olimpiādē
Pirmajā disciplīnā 23. jūlijā mūsu vieglatlēti Māris Grēniņš un Sergejs Soklakovs piedalījās trīssoļlēkšanā. Māris iekļuva finālsacensībās un izcīnīja piekto vietu ar šosezon labāko rezultātu – 14,54m. Sergejam personīgais rekords un 13,90m deva 6.vietu. Pirmās trīs vietas ieguvušie sportisti lēca pāri 15m atzīmei. Šajā disciplīnā uz starta izgāja pavisam 11 dalībnieki.
Otrā disciplīna 25. jūlijā Mārim Grēniņam bija 110m barjerskrējienā. Uzreiz notika fināls, kurā uz starta stājās 7 dalībnieki. Māris noskrēja kā ceturtais ar rezultātu 15,31 sek. zaudējot 3 krievu atlētiem. Stipra vēja (-2,9) un karstuma (+32) dēļ rezultāti visiem barjerskrējējiem nebija īpaši augsti.
Tajā pašā vakarā notika kvalifikācija tāllēkšanā, startēja 19 dalībnieki (kaut gan pieteikti bija 27 dalībnieki) no 5 reģioniem (Ziemeļamerika, Dienvidamerika, Āfrika, Āzija un Eiropa). Kvalifikācijai uz starta stājās abi mūsējie Māris un Sergejs, un abi kvalificējās tālāk finālsacensībām.
Otrās dienās vakarā 26. jūlijā abi startēja tāllēkšanas finālā. Māris Latvijai izcīnīja zelta medaļu ar rezultātu 7,21m. Sacensību gaitā ar katru lēcienu uzlaboja savu rezultātu un pēdējā lēcienā uzrādīja labāko. Sergejs Soklakovs ierindoja 11.vietā ar rezultātu 6,44m. Otro un trešo vietu ieguva krievu sportisti ar rezultātiem 7,17 m. un 7,15 m.
Teksta autore un pārstāve L.Kleina-Brūvere
Par peldētāju sasniegumu un startu Nedzirdīgo Olimpiādē
Savu dalību Deaflympics peldēšanas sacensībām bija pieteikušas 38 valstis ar 194 dalībniekiem (83 sievietēm un 111 vīriešiem) – Argentīna, Austrālija, Baltkrievija, Brazīlija, Kanāda, Čīle, Ķīna, Kolumbija, Horvātija, Ekvadora, Vācija, Lielbritānija, Grieķija, Gvatemala, Honkkonga, Ungārija, Indija, Indonēzija, Irāna, īrija, Itālija, Japāna, Kazahstāna, Latvija, Maķedonija, Moldova, Nīderlande, Polija, Portugāle, Krievija, Dienvidkoreja, Dienvidāfrika, Spānija, Zviedrija, Ķīnas Taipeja, Turcija, Ukraina un ASV. Sacensībās pirmo reizi piedalījās Moldovas pārstāvji.
Vasaras olimpiādē Latviju pārstāvēja sportiste Zane Embrekte un divi jaunie peldētāji, kuriem šī bija olimpiskā debija – Rūdolfs Stupāns un Artis Vazdiķis. Ar peldētājiem Olimpiādē strādāja un konsultēja treneris Andrejs Ostrovskis un pārstāve Iveta Kraze.
Peldēšanas sacensības notika Atakum Olimpiskā peldēšanas baseina centrā Samsunā, kur atradās gan lielais 50 metru baseins ar 10 celiņiem (sacensībām), gan mazais baseins. Peldēšanas sacensības notika slēgtā telpā. Zem starta paklāja atradās starta signāls.
Peldētājiem pirms sacensībām bija dota iespēja apmeklēt peldēšanas treniņus un aklimatizēties.
Priekšsacīkstēs zem savas valsts karoga drīkstēja startēt 3 sportisti, bet finālā tikai 2.
Pirmajā dienā kvalifikācijas peldējumā Z. Embrekte peldēja 50m brasā, R.Stupāns un A.Vazdiķis – 50m uz muguras. Zane peldējumā uzrādīja rezultātu 36.79 sekundes, ieņemot 11. vietu 21 dalībnieču konkurencē. Šajā distancē Zane laboja personīgo rekordu. Vīriešu peldējumā 50m uz muguras Rūdolfs nopeldēja 31.23 un Artis – 32.39 sekundēs, attiecīgi ierindojoties 23. un 28. vietā 32 dalībnieku konkurencē.
Otrā diena. Vislabāk veicās Zanei Embrektei, kura 50 m brīvā stila peldējumā spēja kvalificēties pusfinālam, distanci veicot 27.94 sekundēs, bet jau vakarā notiekošajā pusfinālā izcīnīja 4. vietu, nopeldot ar rezultātu 27,42 sek. un iekļūstot finālā.
Trešajā dienā kvalifikācijā 100m brīvā stila distancē uz starta stājās Rūdolfs un Artis. Rezultātā 50 dalībnieku kopvērtējumā R. Stupāns ierindojās 21. vietā ar rez. 57.11, A. Vazdiķis – 37.vietā ar rez. 59.12. Lieliski, ka šajā peldējumā abi jaunieši laboja savu personīgo rekordu. R. Stupāns 100m brīvā stila distancē izpildīja sporta meistara kandidāta normatīvu (57.60 sek). Apsveicam!
Otrajās priekšsacīkstēs Artis startēja 50m tauriņstilā, kurā sacentās 52 dalībnieki un ar rezultātu 29.43 sek. ierindojās 36. vietā.
Vakara programmas finālā 50 metru distancē brīvajā stilā Z. Embrekte ar rezultātu 26,93 palika ceturtā, tikai 0,06 sekundes zaudējot bronzas ieguvējai. Apsveicam Zani un viņas treneri Gaļinu Broku ar lielisko un augsto sasniegumu!
- jūlijs peldētājiem bija atpūtas diena, bet tā neiztika bez treniņiem.
Ceturtā sacensību diena. 200m brīvajā stila distancē R. Stupāns finišu sasniedza pēc 2 minūtēm un 7,56 sekundēm, ierindojoties 16. vietā, bet A. Vazdiķis – pēc 2 minūtēm un 11, 87 sekundēm (25. vietā).
Peldējumā 50 metru uz muguras 23 dalībnieču konkurencē Z. Embrekte ierindojās 13. vietā ar rezultātu 34,11 sek., uzlabojot savu personīgo rekordu.
Piektajā sacensību dienā priekšsacīkstēs 50m brīvā stila distancē R. Stupāns ieguva 19. vietu (rez. 25.66) un A. Vazdiķis – 37.vietu (rez. 26.91). Pēc tam vēl abi startēja otrajās priekšsacīkstes 100m uz muguras peldējumā. Abiem sacīkstes bija grūtas, jo starp tām bija īsa pauze, tomēr jaunieši gods godam veica 100m uz muguras peldējuma distanci līdz galam un sasniedza finišu. R. Stupāns ierindojās 18. vietā, un A.Vazdiķis – 20. vietā. Šis peldējums A. Vazdiķim bija pēdējais.
Sestā sacensību diena Zanei Embrektei sākās ar priekšsacīkstēm 100 metru brīvā stila peldējumā, ko viņa veica 1 minūtē un 0,64 sekundēs (1:00,64), kvalificējoties finālam. Dienas otrajā pusē finālā Zane peldēja vēl ātrāk un finišu sasniedza 59,98 sekundēs, kas bija sestais labākais rezultāts.
Priekšsacīkstēs 200m kompleksajā peldējumā R. Stupāns ar 2 minūtēm un 25,02 sekundēm ieņēma 15. vietu.
Peldēšanā spēcīgākie bija Krievijas, Ukrainas un Amerikas sportisti.
Zanes komentārs:
Man pietrūka 0,06 sekundes līdz bronzas medaļai 50 m br/st. Par to nepārdzīvoju, daudz domāju kā turpmāk strādāt ar tehniku un iegūt labākus rezultātus. Tas nav viegli. Sacensībās man daudz palīdzēja treneris Andrejs Ostrovskis, un arī bija iespējas sazināties ar savu treneri Gaļinu Broku.
Liels paldies visiem treneriem, sportistiem, vecākiem, līdzjutējiem, kuri atbalstīja mani un bija man līdzās finālā!
Pirms Nedzirdīgo Olimpiādes Zane un Artis kopā ar treneriem piedalījās treniņnometnē Kiprā, kur trenējās kopā ar dzirdīgajiem sportistiem.
LNSF izsaka lielu pateicību peldētāju ģimenēm, treneriem, Grobiņas novada sporta centram, Liepājas Pilsētas Domes Sporta pārvaldei, Salaspils novada Domei, Latvijas Peldēšanas federācijai, LAT Swim sport un ARENA pārstāvniecībai, Waterinstincts par atbalstu un sadarbību nedzirdīgo peldētāju sagatavošanai startiem.
Papildus vēlos informēt, ka Deaflympics laikā ar mūsu delegāciju lieliski un nenogurstoši strādāja asistente Šeimanura Usta (Seymanur Usta). Viņa informēja, palīdzēja ar padomu un bija līdzās visās mūsu sportistu sacensībās. IZSAKĀM PATEICĪBU PAR LIELISKU DARBU UN KOMPĀNIJU Šeimanurai USTAI!
Teksta autore un pārstāve: Iveta Kraze
Boulinga sacensības Olimpiādē.
Boulinga sacensības notika pavisam jaunā sacensību hallē ar 38 celiņiem. Vēl pavisam nesen februāra vidū šajā sporta arēnā rosījās celtnieki, tika veidotas grīdas! Tagad jūlijā, pēc 5 mēnešiem redzējām skaistu celtni, kurā sportistiem bija patīkami startēt. Uzreiz jāsaka, ka šoreiz boulinga sacensību vieta bija vislielākā un vislabākā salīdzinot ar iepriekšējām Olimpiādēm.
Uz sacensībām LNSF nosūtīja 6 sportistus – Līvu Vaivodi, Anitu Valdmani, Vladimiru Lagunovu, Māri Dukuru, Guntaru Beisonu un Sergeju Vorobjovu. Viņus apkalpoja trenere Karīna Maslova un kā pārstāvji bija šī raksta autors un Raitis Ozols.
Boulinga sacensībās bija viens no lielākajiem dalībnieku skaitiem, uz starta stājās 71 dāma un 112 kungi no visiem kontinentiem, izņemot Āfriku. Kaut gan iepriekšējā pieteikumā viena šī kontinenta valsts bija pieteikusies bet uz starta neiznāca.
Kā veicās un ko parādīja mūsu Latvijas sportisti?
Mūsu Līva un Anita pirmajā disciplīnā – individuālā cīņā ieguva attiecīgi 17. un 31. vietu. Sacensību gaitā bija brīdis kad Līva atradās augstā 4. pozīcijā! Pēc atpūtas dienas meitenes stājās uz starta pāru cīņā. Starp 39 konkurentēm mūsējām augsta 7.vieta. Pēc tam atkal atpūtas diena un starts trio disciplīnā, kurā mūsējās cīnās par individuāliem punktiem. Tālāk pēc atpūtas dienas komandu (5 sportistes) disciplīna. Visās disciplīnās startējot jācenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus lai “Masters” kopvērtējumā iekļūtu starp 24. labākajiem un varētu piedalīties izslēgšanas (pāru zaudētājs izstājas) cīņās. Līvai tas izdevās un pirmajā cīņā piekāpās Čehijas sportistei.
Nākamā dienā pēc sieviešu cīņām uz starta stājās kungi, tā pārmaiņus katru dienu. Individuālajā disciplīnā Vladimiram 56.v., Mārim 65.v., Sergejam 85.v. un Guntaram 86.v. Pāru cīņā Vladimirs un Sergejs 42.vieta no 62 pāriem un Māris ar Guntaru 44.vietā. Trio disciplīnā Vladimirs, Sergejs un Māris 21.v. no 43 komandām. Neviens no vīriem neiekļuva “Masters” turnīrā, visaugstāk bija Vladimirs ar 69.vietu.
Boulingā sacensībās dominēja Korejas, Taivānas un Krievijas sportisti, kuri tiešām parādīja profesionālu attieksmi. Kā jau minēju sacensību vieta bija tiešām ļoti laba un sacensības katru dienu ritēja raiti, tiesneši un halles apkalpojošais personāls savus pienākumus veica godam.
Visi mūsu sportisti dzīvoja “Serra” viesnīcā kas atradās netālu no boulinga halles.
Sākumā bija nelielas problēmas ar transporta servisu, bet laika gaitā neregulējās un tālāk viss ritēja bez aizķeršanās. Samsunas pilsēta izvietojusies pie Melnās jūras līdzīgi mūsu Jūrmalai un vajadzības gadījumā uz sacensību vietu braucām ar tramvaju.
Paldies gribu pateikt mūsu līdzjutējiem, kuri aktīvi ieradās boulinga hallē atbalstīt mūsējo sportistu cīņas.
Teksta autors un pārstāvis boulingā – Varis Strazdiņš