
Paldies ikvienam dalībniekam par aktīvu iesaisti seminārā “Nedzirdīgo sportistu ceļvedis antidopinga jautājumos”, kas norisinājās šā gada 15. februārī LNS Kopienas centrā!
Seminārs bija nozīmīgs ikvienam dalībniekam un trenerim, gatavojoties startēt Summer Deaflympics, Latvijas čempionātā un starptautiskajās sacensībās, ievērojot WADA Antidopinga kodeksu.
Semināra laikā tika aplūkots aizliegto vielu un metožu saraksts sportā, dopinga sekas un veselības riski, testēšanas un ziņošanas process, kā arī godīga un atbildīga attieksme sportā.
Sirsnīgs paldies Latvijas Antidopinga biroja vecākajam ekspertam izglītības un informācijas jautājumos Ivanam Šapošņikovam par vadīto lekciju un ļoti vērtīgajām zināšanām, kas ir būtiskas ikvienam sportistam!
Dalībnieku atsauksmes:
Māris Grēniņš: “Esmu bijis aptuveni trīs reizes uz antidopinga lekcijām, uzaicinājumu saņēmu no Latvijas Vieglatlētikas savienības, tāpēc varu salīdzināt. Agrāk lekcijas bija smagnējas, jo vielu nosaukumi sportistiem neko neizsaka. Šī lekcija bija ideāla – ļoti skaidri slaidi ar attēliem un reāliem dopinga gadījumiem pasaulē. Informācija bija ļoti vērtīga. Liels paldies LNSF par uzaicinājumu un pasākuma organizēšanu!
P.S. Paldies, Iveta, par Japānas stāstu! Lai gan pats biju un startēju 2019. gada Nedzirdīgo spēlēs, informācija bija ļoti noderīga. LIELS PALDIES!
”
Margarita Parhomenko: “Seminārs bija ļoti produktīvs. Iepriekš esmu apmeklējusi vairākus seminārus par dopingu, taču pēc tiem vienmēr trūka pilnīgas izpratnes par šo tēmu. Īpaši priecājos par noderīgajām resursu saitēm, kur var pārbaudīt medikamentus.
Stāsts par Tokiju bija ļoti interesants, un vēlos izcelt arī tulka fenomenālo darbu – tas bija patiešām iespaidīgi! ”
Alma Stroža: “Paldies par organizēto lekciju, man bija ļoti interesanti klausīties.
Galvenais, ko paturēšu prātā: jāievēro godīgas spēles princips, jo visi vēlamies uzvarēt, bet tas jādara godīgi un vienlīdzīgi. Katrs sportists ir atbildīgs par sevi un savu veselību. Jābūt īpaši uzmanīgiem, lietojot zāles, jo biežākie dopinga gadījumi rodas nezināšanas dēļ par aizliegtajām vielām.
Īpaši interesanti bija uzzināt, kā tieši notiek dopinga pārbaude, jo iepriekš ar to nebiju saskārusies. Gadījumā, ja tiek atklāts pozitīvs dopinga tests, pierādīšanas process ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs. Pārbaudes var notikt ne tikai sacensību laikā, bet arī pirms un pēc tām.
Patika, ka lektors prezentācijā sniedza reālus piemērus no dzīves – gan nejaušus, gan tīšus dopinga lietošanas gadījumus.
Īpaši uzmanīgiem jābūt ar mārketinga trikiem – uzraksts “100% doping free” uz proteīna pulveriem vai citiem uztura bagātinātājiem var nozīmēt, ka tajos tomēr ir aizliegtas vielas.
Turpmāk zināšu, kur pārbaudīt atļautās un aizliegtās zāles, kā arī, ja vēlēšos padziļinātāk izpētīt dopinga tēmu, zināšu, kur meklēt informāciju.
Svarīgi zināt, ka ir medikamenti, kas atļauti pirms sacensībām, bet aizliegti sacensību laikā, tādēļ tos vajadzētu pārtraukt lietot 24–48 stundas pirms starta. Šie fakti man paliks atmiņā. Paldies!
”









