Rihardam Dārziņam bronzas medaļa 2018. gada Ziemeļu – Baltijas Nedzirdīgo orientēšanās čempionātā

rakstījis: / ceturtdien, 20 septembris 2018 / Publicēts: Orientēšanās, Pasākumu rezultāti, Sacensības / čempionāti, Uncategorized

     Š. g. 14.-16. septembrī Zviedrijā, Perstorpes apkārtnē (Perstorp), norisinājās Ziemeļu-Baltijas Nedzirdīgo čempionāts orientēšanas sportā (NBDC OS) dažādām vecumu grupām (junioriem, elitei un veterāniem) ar sekojošām disciplīnām: sprints pilsētā, vidējā un garā distances meža apvidū. Latviju pārstāvēja Rihards Dārziņš elites grupā, Agita Intsone savā vecuma grupā D50 un es – Raitis Ozols V40, paralēli veicot arī pārstāvja pienākumus. Sacensības noritēja divās grupās: slēgtā un atklātā. Uz sacensībām bija ieradušies 100 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Dānijas, Čehijas, Austrijas, Ungārijas, Anglijas, ASV, Turcijas, Krievijas un Ukrainas.

      Pirmajā dienā Perstorpā notika sprinta sacensības pilsētas vidē. Rihardam sprintā neveicās un viņš palika pēdējais. Agitai izcīnīja 1.vieta divu dāmu konkurencē, es – 6. vietu 9 vīru konkurencē. Otrā diena dalībniekus nelutināja ar labiem laika apstākļiem, lija lietus un pūta stiprs vējš. Sacensībās mums bija jāstartē vidējā distancē. Sacensību vietas reljefs atgādina Latvijas reljefu, ko papildināja lieli un mazi akmeņiem. Rihardam 3. vieta vidējā distancē – mūsu prieks! Agitai 1. vieta, man –  6. vieta savā vecuma grupā. Pēdējā sacensību dienā uzsmaidīja saule. Tajā pašā vietā notika sacensības ar garāku distanci. Rihardam nepaveicās ar kartes nolasīšanu un viņš no sacensībām izstājās, Agita zaudēja uzmanību ar kontrolpunktu secību – vienu kontrolpunktu palaida garām, kā rezultātā tika diskvalificēta. Man visur gāja stabili, un es ierindojos 6. vietā. Tā noslēdzās trīs dienu sacensības. Dalībnieki bija apmierināti ar sacensību organizāciju un izmitināšanu. Sacensību noslēgumā valdīja skumjš noskaņojums, jo vienam no otra bija jāatvadās, jutāmies kā viena ģimene ar trim paaudzēm. Nākamās NBDC OS sacensības notiks pēc 4 gadiem Somijā.

Paldies Pēterim Kursītim par sagaidīšanu un pavadīšanu no lidostas uz sacensību vietām un atpakaļ. Labu garastāvokli mums nodrošināja līdzjutējs Dainis Rusulis.

Teksta autors: Raitis Ozols

Ziemeļu – BaltijasNedzirdīgo orientēšanās čempionāta rezultāti: http://nbdcorienteering2018.com/#results 

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com