Par Latvijas startu 2. ICCD Eiropas Nedzirdīgo individuālajā šaha čempionātā

rakstījis: / trešdien, 24 jūlijs 2019 / Publicēts: Pasākumu rezultāti, Šahs, Uncategorized

No 15.-21. jūlijam Ukrainas pilsētā Ļvovā norisinājās 2. Starptautiskās Nedzirdīgo šaha komitejas (turpmāk tekstā – ICCD) Eiropas Nedzirdīgo individuālais šaha čempionāts vīriešiem un sievietēm. Ar šo pasākumu vienlaikus norisinājās arī 24. ICCD Eiropas atklātais Nedzirdīgo klubu komandu čempionāts šahā un 7. ICCD atklātais individuālais šaha turnīrs nedzirdīgajiem.

2. ICCD Eiropas Nedzirdīgo individuālajā šaha čempionātā Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēja Artūrs Beitiks, bet sievietēm – Gunta Vazdiķe.

16. jūlijā viesnīcā “Volter” rīta sesijā notika atklāšanas ceremonija, kuru ar savu klātbūtni pagodināja daudzas augstas amatpersonas – Ukrainas sporta ministrijas pārstāvis, Ukrainas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidents Leonīds Kasitskyi, Ļvovas pilsētas mērs, Ļvovas sporta departamenta pārstāvis un citi.

Tajā pašā viesnīcā norisinājās arī šaha čempionāts. Vakara sesijā čempionātu atklāja ICCD prezidents Filips Gardens, kurš arī pats kā kluba “Sheffield” komandas pārstāvis piedalījās sacensībās.

Eiropas Nedzirdīgo individuālā šaha čempionāta programmā sacensības:

 • sievietēm (piedalās 13 dalībnieces);
 • vīriešiem (20 dalībnieki);
 • jauniešiem ( šajā grupā spēlē zēni un meitenes, kopā 12 dalībnieki);
 • senioriem vīriešiem vecumā virs 60 gadiem ( 8 dalībnieki) un
 • sievietēm virs 55 gadiem ( 6 dalībnieces).

Atsevišķi notiek arī sporta kluba komandu sacensības, komandas sastāvā spēlēja 4 – 5 cilvēki. Kluba komandu sacensībās dalību pieteica 14 komandas. Atklātajā turnīrā spēlēja 17 vīrieši un 6 sievietes savā grupā.

Dažādās grupās pie šaha galdiņiem sēdēja 140 šahisti no 21 valsts (Baltkrievija, Čehija, Igaunija, Vācija, Lietuva, Polija, Moldova, Zviedrija, Horvātija, Anglija (Lielbritānija), Gruzija, Ukraina, Izraēla, Kazahstāna, Latvija, Nīderlande, Portugāle, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija un Šveice. Dalībnieku ziņā tas bija lielākais skaits ICCD vēsturē.

Čempionāta organizēšana noritēja augstā līmenī, sacensību vieta bija lieliska, ar plašu zāli. Turnīrā piedalījās daudz spēcīgu spēlētāju. Spēlējot ar katru konkurentu, bija sīva cīņa, bet trūka pieredzes taktikas izvēlei līdz beigām. Gribējām izcīnīt uzvaras, bet viss izšķīrās galotnē, kur bija liela nervozēšana.

G.Vazdiķei un A. Beitikam pēc šīm grūtajām sacensībām palika vērtīga pieredze un pozitīvas atmiņas.

Sacensības notika pēc Šveices sistēmas septiņās kārtās ar apdomas laiku 90 minūtes katram. individuālajā kopvērtējumā sieviešu konkurencē G. Vazdiķe ieņēma 12. pozīciju, bet vīriešu konkurencē  A. Beitiks ierindojās 19. vietā.

Individuālajā šaha čempionātā sieviešu konkurencē:

 1. vieta – Natalya Myronenko (Ukraina);
 2. vieta – Tatiana Baklanova (Ukraina);
 3. vieta – Aliona Osipova (Ukraina).

Vīriešu konkurencē:

 1. vieta – Yehuda GruenFeld (Izraēla)
 2. vieta – Orsag Milan (Čehija)
 3. vieta – Lapaj Mateusz (Polija)

Beidzamajā sacensību dienā 20. jūlijā notika pēdējās kārtas spēles un noslēguma ceremonija. Apbalvošana notika Ļvovas vecpilsētas Rinok laukumā pie Ļvovas Domes ēkas. Tā bija laba ideja, kā piesaistīt dzirdīgo publikas uzmanību. Un tieši šajā dienā tika atzīmēta Starptautiskā šaha diena, kurā skaisti noslēdzās sacensības ar apbalvošanu.

Visus tehniskos rezultātus var apskatīt sekojošā saitē:   www.lviv2019.deafsport.org.ua

Foto galerijas no sacensību norises facebook: ICCD European Deaf Chess Championships

 

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com