Par Latvijas startu 10. Eiropas Nedzirdīgo vieglatlētikas čempionātu.

rakstījis: / ceturtdien, 01 augusts 2019 / Publicēts: Pasākumu rezultāti, Uncategorized, Vieglatlētika

10.Eiropas Nedzirdīgo čempionāts vieglatlētikā norisinājās no 21. līdz 28.jūlijam Vācijā, Bohumas-Vatenšeidas pilsētā un tajā piedalījās 165 sportisti no 26 valstīm. Bohumas pilsēta atrodas Vācijas rietumu daļā, Ziemeļreinā-Vestfālenē, Reinas-Rūras aglomerācijā starp Eseni un Dortmundi. Ar gandrīz 375 000 iedzīvotājiem tā ir sešpadsmitā lielākā pilsēta Vācijā pēc iedzīvotāju skaita un vēsturiski ir bijusi viena no svarīgākajām ogļu ieguves pilsētām Eiropā.

Sacensību laikā  Vācijā gaisa temperatūra sasniedza + 41 grādus pēc Celsija, kas ir augstākā novērotā gaisa temperatūra Vācijā kopš mērījumu sākuma 18. – 19. gadsimtā. Lielais karstums ievērojami apgrūtināja sportistu startus.

Latviju šajā čempionātā pārstāvēja divi sportisti – Māris Grēniņš un Sergejs Soklakovs.

23.jūlijā Māris Grēniņš piedalījās 110m barjerskrējienā, kurā startēja 5 dalībnieki no 3 valstīm. Māris finišēja kā ceturtais ar rezultātu 16,26 sek., zaudējot 3 Krievijas atlētiem.

Tajā pašā dienā notika fināls tāllēkšanā, startējot 14 dalībniekiem no 8 valstīm. Māris Grēniņš ierindojās 6.vietā ar rezultātu 6,57 m, bet Sergejs Soklakovs palika 12.vietā. Pirmo vietu tāllēkšanas disciplīnā ieguva Baltkrievu jaunais sportists ar rezultātu 7,35 m, uzrādot jaunu pasaules junioru rekordu. Savukārt mūsu sportistam Mārim Grēniņam joprojām pieder Eiropas rekords tāllēkšanā (7,67 m).

27.jūlijā abi mūsu sportisti piedalījās trīssoļlēkšanas sacensībās. 7 dalībnieku konkurencē no 4 valstīm Sergejs ieguva 5. vietu, aizlecot 13,79 m tālu un sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu. Savukārt Mārim patraucēja muguras problēmas, kas apgrūtināja lēkšanu, un viņš šoreiz palika bez rezultāta. Pirmo vietu trīssoļlēkšanas sacensībās ieguva Baltkrievu jaunais sportists ar rezultātu 15,11 m, uzstādot jaunu pasaules junioru rekordu.

Šajā čempionātā sportistiem lielas problēmas sagādāja gaismas signāli, kas startā bieži neiedegās (starts nedzirdīgo sacensībās tiek dots vienlaicīgi gan ar gaismas signālu, gan pistoles šāvienu).

Čempionāta laikā tika rīkota IDAF (Starptautiskā Nedzirdīgo vieglatlētikas federācija) sanāksme, kurā cita starpā tika apspriests arī jautājums par starta gaismas signāliem, lai nākotnē būtu vienoti starta gaismas signāli, kas neradītu problēmas nedzirdīgo Pasaules, Eiropas un starptautiskajās sacensībās. Sanāksmē apsprieda arī IDAF mērķus, informējot par tiem nedzirdīgo valstu federācijas, lai ICSD (Starptautiskā Nedzirdīgo sporta komiteja) kongresā tos varētu atbalstīt un uzņemt IDAF kā biedru. IDAF aktivitātes mērķis ir vieglatlētikas attīstība nedzirdīgo vidū pasaules mērogā.

Beidzamajā sacensību dienā notika noslēguma ceremonija, kurā apbalvoja labākos čempionāta sportistus, jaunos sportistus un komandas, kā arī labākos sportistus lēkšanas un mešanas disciplīnās.

Paldies mūsu vieglatlētikas treneriem Mārītei Lūsei un Dimitrijam Vinogradovam par ieguldīto darbu sportistu sagatavošanā startam čempionātā!

Visus tehniskos rezultātus var apskatīt šādā saitē: http://www.edsoathletics2019.de/

Teksta autors: Liene Kleina-Brūvere

 

 

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com