Mūsu vieglatlētam Mārim Grēniņam piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

rakstījis: / otrdien, 07 maijs 2019 / Publicēts: Pasākumu rezultāti, Uncategorized, Vieglatlētika

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņu kapituls 2019. gada 8. aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni izciliem Latvijas dažādu jomu pārstāvjiem, to starpā arī mūsu sportistam, vairākkārtējam Latvijas, Eiropas un pasaules čempionam vieglatlētikā, vieglatlētam Mārim Grēniņam.

Mārim Grēniņam piešķirts Triju Zvaigžņu V šķiras ordenis un iecelts par ordeņa kavalieri.

Augstākie valsts apbalvojumi tiks pasniegti personām gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību.

Visus apbalvotos vieno izcila Tēvijas mīlestība un pašaizliedzīgs darbs Latvijas labā. Apbalvojums, ko katrs no apbalvotajiem saņems par savu vienreizējo devumu, ir augstākais mūsu valsts cieņas apliecinājums darbam Latvijā un Latvijai. Tādēļ visu šo personu kopā un katra atsevišķais ieguldījums ir vienlīdz izcili vērtējams un cildināms.

Triju Zvaigžņu ordenis ir iedibināts ar devīzi “Per aspera ad astra” – “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”.

Stāsts par Māra Grēniņa gaitām vieglatlētikā.

Māris Grēniņš sportista gaitas ir uzsācis 1999. gadā 18 gadu vecumā, un ar mērķtiecīgu un aktīvu dalību treniņos un sacensībās pierādījis sevi kā izcilu sportistu vieglatlētikā: tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, barjerskrējienā, sprintā.

2008. gadā pēc dzirdes pārbaudēm, kas apliecināja Māra Grēniņa iespēju startēt sacensībās nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem, aizsākās viņa panākumi pasaules līmenī.

2008. gadā  1.Pasaules Nedzirdīgo čempionātā ieguva četras zelta medaļas četrās disciplīnās (100m skrējienā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, 110m barjerskrējienā), vienā no tām labojot pasaules rekordu un divās – Eiropas rekordu, kā rezultātā 2008. gadā ieguva titulu Pasaules labākais nedzirdīgais sportists, kas viņam sniedza iespēju 2009. gadā nest olimpisko lāpu 21. Vasaras nedzirdīgo olimpiādes atklāšanas ceremonijā Taipejā (21st Summer Deaflympics, Taiwan).

M.Grēniņa būtiskākie sasniegumi laika posmā no 2008. līdz 2019. gadam (līdz šim brīdim):

  • Vasaras nedzirdīgo olimpiādē (Deaflympics) izcīnījis 6 medaļas (3 zelta medaļas, 2 sudraba, 1 bronzas);
  • Pasaules čempionātos nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem izcīnījis 8 medaļas (5 zelta medaļas, 2 sudraba, 1 bronzas);
  • Eiropas čempionātos nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem izcīnījis 11 medaļas (5 zelta medaļas, 5 sudraba, 1 bronzas);
  • Baltijas čempionātos nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem izcīnījis 6 medaļas (5 zelta medaļas, 1 sudraba).
  • 21 reizi kļuvis par Latvijas čempionu dzirdīgo konkurencē dažādās disciplīnās vieglatlētikā: 60m, 100m, 200m, 60m barjerskrējienā, 110m barjerskrējienā, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā.
  • Latvijas rekordists veterāniem 35+ gadi disciplīnās: 100m (11,39s; 2017), 200m (23,86s; 2017), tāllēkšana (7,21m; 2017)
  • 7 reizes kļuvis par Latvijas labāko Nedzirdīgo sportistu.

M.Grēniņš no 1999. gada pārstāv interešu klubu BJC IK „Auseklis”, no 2008. gada – Latvijas Nedzirdīgo sporta federāciju.

Ar Māri Grēniņu strādāja trenere Mārīte Lūse.

Foto autors: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com