Meitene ar raksturu

rakstījis: / trešdien, 16 septembris 2015 / Publicēts: Peldēšana

Grobiņniece Zane Embrekte no Pasaules nedzirdīgo peldēšanas čempionāta Amerikā atgriezusies ar izcīnītu septīto vietu. 19 gadu vecās meitenes nākamais mērķis ir piedalīties olimpiskajās spēlēs Turcijā pēc diviem gadiem.

Zane ikdienā dzīvo Rīgā, kur mācās neklātienes vidusskolā. “Kurzemes Vārdam” viņu izdevās sastapt dienu pirms 1. septembra, ciemojoties mājās pie ģimenes. Sazināties palīdz gan Zanes mamma, vietējā bērnudārza audzinātāja Janeta, gan surdotulks Ainars Ostvalds. Ģimene viņam saka lielu paldies par palīdzību. Tāpat pateicība noteikti pienākoties Latvijas Nedzirdīgo federācijai, Grobiņas Novada domei un Sporta centram, kā arī tētim, kurš finansē Zanes dalību dažādās sacensībās.

Septīto vietu pasaules čempionātā, kas no 17. līdz 22. augustam notika Teksasas štatā, San Antonio pilsētā, Zane izcīnīja savā mīļākajā 50 metru distancē 25 sportistu konkurencē. Trīs reizes uzlabojot savu personisko rekordu, līdz sporta meistara titulam pietrūkušas tikai dažas sekunžu desmitdaļas. Lai arī rezultāts ir gana labs, peldētāja atzīst, ka gribējusi iegūt  augstāku vietu. “Ja nav medaļas – tātad gājis slikti,” mamma raksturo meitas augsto paškritiku.

Sportiste uzskata, ka rezultāts būtu vēl labāks, ja sacensības būtu notikušas slēgtās telpās. “Tas bija atklātais baseins, laiks vējains,” Zane stāsta. Turklāt katru dienu vairāki peldējumi, pirms fināla fiziskajam nogurumam klāt nācis arī uztraukums.

Runājot par iespaidiem Amerikā, Zane atzīst, ka Teksasā neko daudz nav izdevies apskatīt, vajadzējis koncentrēties startiem. Bet pēc tam piecas dienas atpūtusies Ņujorkā. Nekas īpaši aizrāvis neesot, ēdiens bijis labs, tomēr Latvijā – labāks.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 4. septembra numurā.

Avots: liepajniekiem.lv

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com