Zane Embrekte – 2018. gada Latvijas labākā nedzirdīgā sportiste

rakstījis: / pirmdien, 17 decembris 2018 / Publicēts: Pasākumu plāni, Sacensības / čempionāti, Uncategorized

“Latvijas gada balva nedzirdīgo sportā 2018” svinīgā apbalvošanas ceremonijā viesnīcā “NB” sestdien, 15. decembrī, par gada labāko sportisti tika atzīta peldētāja Zane Embrekte.

Apbalvošanas ceremonijā tika sveikti arī 1. – 3. vietas Latvijas labākie sportisti:
1. Zane Embrekte – peldēšana
2. Māris Grēniņš – vieglatlētika
3. Artis Vazdiķis – peldēšana

Z. Embrekte Latvijas gada labākā sportista balvu saņēma pirmo reizi, iepriekš balvu kā 2. Labākā sportiste saņēma 2015. un 2017. gadā, un 3. labākā sportiste – 2013., 2016. gadā.

Z. Embrekte 2018. gadā mūs priecēja ar lielisko sasniegumu 12. Eiropas Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā, kur izcīnīja trešo vietu – bronzas medaļu 100m brīvajā stilā, un ceturto vietu 50m brīvajā stilā.

Šogad notikušajā 6. Eiropas Nedzirdīgo čempionātā telpu vieglatlētikā labi startēja Māris Grēniņš, kas izcīnīja sudraba medaļu un 2. vietu tāllēkšanā, kā arī bronzas medaļu 60m barjerskrējienā. Tas ir augsts sasniegums.

A.Vazdiķim 3. labākā Latvijas sportista tituls piešķirts pirmo reizi. To saņēmis par 2018. gada Eiropas Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā uzrādītajiem labajiem rezultātiem, un labotajiem personīgajiem rezultātiem – 7. vietu 50m brīvā stila peldējumā, 8. vietu 100m brīvajā stilā un 100m uz muguras. Turklāt šajās sacensībās Artis kļuva par sporta meistara kandidātu 200m brīvajā stilā.

Uz Latvijas labākā sportista balvu pretendēja: vieglatlēti – Sergejs Soklakovs, Artis Ozols un Paulis Kalniņš, peldētājs Rūdolfs Stupāns, boulinga spēlētāji – Vladimirs Lagunovs, Anita Valdmane u.c.

Populārākais sporta veids starp nedzirdīgiem 2018. gadā ir jauns sporta veids – mini golfs, kas šogad pulcējās daudz dalībnieku.

Cīņā par nomināciju “2018. gada aktīvākais sporta klubs” uzvarēja Nedzirdīgo sporta biedrība “Liepava”, kas tai ir otrā balva pēc kārtas kluba karjerā.

„Labākā jaunā sportista” nomināciju ieguva vieglatlēts Paulis Kalniņš, kas šogad 4. Eiropas Nedzirdīgo čempionātā vieglatlētikā jauniešu vidū 6 dalībnieku konkurencē šķēpa mešanā izcīnīja zelta medaļu, to aizmetot 49,78 m (Eiropas čempionāta jauniešiem rekords).

Uz Latvijas labākā jaunā sportista balvu pretendēja arī peldētājs Artis Vazdiķis.

„Aktīvākā sportista 2018” titulu savā starpā dalīja 2 pretendentes: Jekaterina Jasinska-Volkova (RNŠDK “ŠaDa”) un Karīna Mazure no” Liepavas”. Abas piedalījušās ne tikai LNSF sporta sacensībās, bet arī sporta klubu rīkotajos turnīros.

Par nozīmīgu ieguldījumu nedzirdīgo sporta attīstībā prezidente I.Kraze pasniedza pateicības rakstu visiem treneriem – Karīnai Maslovai (boulingā), Mārītei Lūsei un Indrai Eversonei (vieglatlētikā), Gaļinai Brokai un Andrejam Ostrovskim (peldēšanā).

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com