Mārim Grēniņam sudraba medaļa 1. Pasaules Nedzirdīgo čempionātā vieglatlētikā telpās

rakstījis: / trešdien, 20 marts 2019 / Publicēts: Pasākumu rezultāti, Uncategorized, Vieglatlētika

     Š.g. no 14.marta līdz 17.martam Igaunijas pilsētā Tallinā Lāsnamāē vieglatlētikas hallē norisinājās 1. Pasaules Nedzirdīgo čempionāts vieglatlētikā telpās. No Latvijas piedalījās 2 atlēti- Māris Grēniņš un Sergejs Soklakovs-, kā arī trenere Mārīte Lūse un pārstāve Liene Kleina-Brūvere. Čempionātā piedalījās aptuveni 150 sportisti no 25 valstīm.
14.marts
Mārim Grēniņam un Sergejam Soklakovam pirmās disciplīnas tāllēkšanā. 14 dalībnieku konkurencē (9 valstis) Māris izcīnīja 4.vietu ar rezultātu 6,74 m, Sergejs ieguva 11.vietu ar rezultātu 5,82 m. Pirmo vietu izcīnīja Krievijas izlases sportists Maksims Kuļikovs, aizlecot 7,17 m.
Māris Grēniņš piedalījās arī pusfinālā 60m barjerskrējienā un iekļuva finālā.

15.marts
Māris Grēniņš 60 m barjerskrējienā 8 dalībnieku konkurencē (7 valstis) izcīnīja sudraba medaļu ar rezultātu 8,50 s. Sportists, kurš ierindojās trešajā vietā arī finišēja ar tādu pašu rezultātu- 8,50 s. Tādejādi sudraba un bronzas medaļas likteni izšķīra sekundes tūkstošdaļas, kas bija labvēlīgākas Mārim Grēniņam. Pirmo vietu ieguva Krievijas izlases sportists Maksims Kuļikovs ar rezultātu 8,23 s.

17.marts
Māris Grēniņš un Sergejs Soklakovs 9 dalībnieku konkurencē (6 valstis) piedalījās trīssoļlēkšanas disciplīnā. Māris ieguva 5.vietu, aizlecot 14,11 m, Sergejs ieguva 7.vietu, aizlecot 13,53 m. Pirmo vietu ieguva Krievijas izlases sportists Ivans Pakins, aizlecot 15,12 m.

Interesanti fakti
Sacensību noslēguma daļā 60 m skrējienā piedalījās bērni, tai skaitā arī no Latvijas – Monta Intsone. Monta apmeklē vieglatlētikas treniņus.
Latvija kopvērtējumā aptuveni ierindojās 10. vietā. Lietuva ieguva zelta un bronzas medaļas lodes grūšanā. Savukārt Igaunija izcīnīja 3 bronzas medaļas – tāllēkšanā, septiņcīņā vīriešiem un pieccīņā sievietēm.

Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas prezidente Iveta Kraze un vieglatlētikas izlases pārstāve Liene Kleina-Brūvere devās uz Rātsnamu vizītē pie Tallinas pilsētas mēra Tāvi Āsa. Abas viešņas sagaidīja patīkams pārsteigums – Tallinas mērs ievadrunu teica nedzirdīgo zīmju valodā. Tallinas Rātsnams, kurš būvēts 13.gadsimtā, ir vienīgais gotu stila rātsnams, kas ir saglabājies Ziemeļeiropā.

Paldies mūsu vieglatlētikas trenerei Mārītei Lūsei par ieguldīto darbu sportistu sagatavošanā startam čempionātā! Lai Mārim Grēniņam un Sergejam Soklakovam netrūkst gribas un uzņēmības gatavojoties 10. Eiropas Nedzirdīgo čempionātam vieglatlētikā, kurš šogad norisināsies Vācijas pilsētā Bočumā no 21. līdz 28.jūlijam.

Ar sacensību rezultātiem var iepazīties tīmekļa vietnē: https://www.wdiac2019.com/competition/results.

UZ AUGŠU
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com